مایکروسافت اپل را متهم به کپی برداری کرده اســت توما:

دوشنبه 29 خرداد 1396 01:45 ق.ظ

 

مایکروسافت اپل را متهم به کپی برداری کرده اســت توما: • توما

 • مایکروسافت اپل را متهم به کپی برداری کرده اســت توما: • توما

  دو کمپانی مایکروسافت و اپل در ماه های می و ژوئن که از ماه های پرکار این دو شرکت بود، از نسل جدید محصولاتشان شامل دیوایس های سری سرفیس و آیپد پرو پرده برداری کردند. در ادامه با توما همراه باشید.

  به نقل توما، به نقل از جی اس ام، دو کمپانیودر ماه های می و ژوئن که از ماه های پرکار این دو شرکت بود، از نسل جدید محصولاتشان شامل دیوایس های سری سرفیس و آیپد پرو پرده برداری کردند. در ادامه با توما همراه باشید.

  تمرکزی که کمپانی کوپرتینویی روی آیپد پرو کرده اســت نشان از این دارد که اکنوننگاهی ویژه به بازار دستگاه های هیبریدی دارند. گفتنی اســت که قبلاً اپل، شرکترا به علت سرمایه گذاری در این بخش تحقیر کرده بود. همین موضوع هم موجب شده اســت که مدیرکل بخش سرفیس مایکروسافت، رایان گاوین بگوید کهاز ما به وضوح کپی برداری کرده اســت و ایده های ما را در دستگاه هایی همچون آیپد پرو اعمال می کند.

   

  گاوین در مصاحبه با بیزینس اینسایدر گفته اســت:

  “فقط تصور کنید اگر قرار بود چشم ما بهباشد، هیچ‌گاه نمی‌توانستیم محصولاتی چون سرفیس پرو یا سرفیس بوک بسازیم. ما در حال یادگیری هستیم و ســال‌ها اســت خودمان در حوزه‌ی محصولات هیبریدی، دستگاه‌های دومنظوره می‌سازیم و وقتی سری سرفیس رونمایی شد خیلی‌ها حتینسبت به آینده تردید داشتند. اما در نهایت تصمیم به پیروی گرفـــــتند و آیپد پرو نمونه‌ی بارزی از این ادعا اســت.”

  در حرف های گاوین شک و تردیدی وجود ندارد.از نخستین مدل سرفیس تحت عنوان سرفیس آرتی در اکتبر ســال ۲۰۱۲ رونمایی کرد که دارای یک پایه داخلی و یک صفحه کلید جداشدنی بود که عملکرد آن شبیه تبلت و لپ تاپ باشد.
  در آن زمان دستگاه سرفیس آرتی همگان را متحیر و شگفت زده نکرد؛ احتمالاً دلیل آن هم این بود که توانایی های لازم در نسخه محدود ویندوز آرتی وجود نداشت. اما مدیرعامل اپل، تیم کوک زمان را غنیمت شمرد و اقدام به سخره گرفـــــتنکرد و سرفیس را دستگاهی بین یک یخچال و تستر عنوان کرد! گاوین گفته اســت هنگامی که مدل های جدید سرفیس را تولید می کردند، بههیچ گونه توجهی نداشتند؛ اما او تایید کرده اســت که به رقبای خود توجه داشتند. نهایتاً میتوان درباره محصولات سری سرفیس از نوآوری صحبت به میان آورد.

   

  جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
  مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژیبرچسب ها: مایکروسافت ، اپل ، را ، متهم ، به ، کپی ، برداری ،